Merkez Hakkında

Sosyal ve Stratejik Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi 21 Kasım 2018 tarihinde kurulmuştur. Kuruluş amacı Kapadokya Üniversitesinin toplumsal konularda yaptığı çalışmalara, araştırmalara, politika geliştirme süreçlerine ve uygulamalara katkıda bulunmaktır.

Merkez, ülkenin ekonomi, kalkınma, turizm, dış ticaret, sanayi gibi alanlarda stratejik önceliklerinin belirlenmesine katkıda bulunarak bu önceliklere yönelik uzun vadeli politika önerileri geliştirir ve politika yapıcılara tavsiyelerde bulunmak üzere raporlar ve sunumlar hazırlar. Merkezin bir diğer amacı ise Kapadokya bölgesinin temel sosyal, ekonomik, demografik, kültürel sorunlarının tespiti ile bu sorunların giderilmesine yönelik projeler üretmek ve alan araştırması çalışmaları yapmaktır.

Merkez, burada sayılan konularda akademik toplantılar düzenler ve sonuçlarını süreli yayınlar ve kitaplar başta olmak üzere çeşitli platformlarda kamuoyu ile paylaşır.

Faaliyet Raporları

2019-2020 Faaliyet Raporu

2020-2021 Faaliyet Raporu

2021-2022 Faaliyet RaporuE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız