Merkez Hakkında

Sosyal ve Stratejik Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi 21 Kasım 2018 tarihinde kurulmuştur. Kuruluş amacı Kapadokya Üniversitesinin toplumsal konularda yaptığı çalışmalara, araştırmalara, politika geliştirme süreçlerine ve bunların uygulamalarına katkıda bulunmaktır.

Merkez, kalkınma, dış politika, güvenlik, ekonomi, dış ticaret, sanayi, tarım gibi alanlarda stratejik önceliklerinin belirlenmesine katkıda bulunarak bu önceliklere yönelik uzun vadeli politika önerileri sunan araştırmalar yürütür. Merkezin bir diğer amacı ise Kapadokya bölgesinin temel sosyal, ekonomik, demografik, kültürel sorunlarının tespiti ile bu sorunların giderilmesine yönelik projeler üretmek ve alan araştırması çalışmaları yapmaktır.

Merkez, burada sayılan konularda Üniversitenin eğitim faaliyetlerine destek olur, danışmanlık faaliyetleri yürütür, akademik araştırmalar gerçekleştirerek sonuçlarını kamuoyu ile paylaşır.

 

 

Faaliyet Raporları

2019-2020 Faaliyet Raporu

2020-2021 Faaliyet Raporu

2021-2022 Faaliyet Raporu

2022-2023 Faaliyet RaporuE-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız