Yayınlarımız

Sosyal ve Stratejik Çalışmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi, faaliyet alanına giren konularda bilimsel çalışmalar yürüterek raporlar ve siyasa belgeleri hazırlamakta; akademik yayınlar çıkartmaktadır.

Turizm Görünümü 

Dünya turizmine ilişkin orta vadeli tahminlerimiz ve eğilimler ile Türkiye turizmine ilişkin verilerin yer aldığı "Turizm Görünümü" raporu, üç aylık periyotlarda açık erişimli olarak yayımlanmaktadır.

Turizm Görünümü raporunun güncel sayısına ulaşmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

KÜN Turizm Büyüme Modeli

Merkezimizin turizmde stratejik planlama ve sürdürülebilir büyüme alanlarındaki tecrübesi, paydaş geri bildirimleri ve literatür taraması yöntemleri ile oluşturduğu "Kün Turizm Büyüme Modeli" sürdürülebilirlik ve rekabetçiliği merkeze alan, gelir odaklı bir yapıdadır. Model ile ilgili ayrıntılara bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

 

Hakemli Bilimsel Akademik Dergi

Cappadocia Journal of Area Studies (CJAS)

CJAS, Türkiye’de ve dünyada sayısı ve niteliği hızla artan saha çalışmaları, bölge çalışmaları, sosyal ve beşerî bilimler alanlarında çalışan akademisyenleri bir araya getirmeyi amaçlayan bir platformdur. Dergimiz Tarih, Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler, Sosyoloji, Antropoloji, Psikoloji, Dilbilim, Coğrafya, İktisat başta olmak üzere her branştan saha çalışmaları ve bölge uzmanlığına katkıda bulunacak makalelere açıktır. Bölge çalışmalarının doğası gereği özellikle disiplinler arası yöntem izleyen makaleler desteklenmektedir. Kapadokya, sınırları tarihi, kültürel ve doğal unsurlar tarafından belirlenen, Türkiye ve dünya mirası açısından öneme sahip benzersiz bir bölgedir. Dergimiz Kapadokya Üniversitesinin içinde yer aldığı Kapadokya bölgesinin tarihi, kültürel, doğal ve beşerî özelliklerinden hareketle, Kapadokya bölgesi ile ilgili makaleler için de bir platformdur. Türkiye’nin yakın ve komşu coğrafyaları, Orta Asya, Kafkasya, Balkanlar, Orta Doğu, Doğu Akdeniz, Doğu Avrupa ve Kuzey Afrika gibi bölgeler derginin inceleme alanına girmektedir. Son olarak, Avrupa, Doğu ve Güney Asya, Pasifik, Kuzey ve Güney Amerika, Afrika, Avustralya gibi geniş tanımlı bölgeler ile bu bölgelerin içinde yer alan havzalar, alt bölgeler, şehirler, küçük yerleşim yerleri, ekosistemler, doğal ve tarihi bölgeler CJAS içinde yer verilen kategoriler arasındadır.

https://cjas.kapadokya.edu.tr

 

KÜN Yayınları Siyaset Kitapları Serisi

Merkezimiz, KÜN Yayınları bünyesinde yayımlanan Siyaset Kitapları Serisi'ne destek vermekte, yaptığı çalışmaları ve raporları kitaplaştırarak akademik camianın ilgisine sunmaktadır.

Siyaset Kitapları Serisi hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.E-Bülten Kayıt

Okulumuz hakkındaki yeniliklerden haberdar olmak için e-posta adresinizi bırakın.

Onay vermeden bu işlemi gerçekleştiremezsiniz
Kapadokya Üniversitesi veri sorumlusu sıfatıyla, verdiğiniz kişisel verilerin gizliliğini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununa (KVKK) uygun olarak ve büyük bir hassasiyetle koruyacaktır. Kişisel verileriniz, KVKK’ya uygun olarak işlenecek, sizleri Kapadokya Üniversitesi hakkındaki gelişmelerden e-posta veya telefon yoluyla haberdar etmek için kullanılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız